Panele sterujące i sterowanie iPad

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie dom, w którym nie ma tabletu. Stał się najpopularniejszym gadżetem elektronicznym. Zapewnia nam stały dostęp do internetu, gromadzi naszą ulubiona muzykę, filmy, zdjęcia. Dzięki różnym i łatwo dostępnym, w większości darmowym aplikacjom, otrzymaliśmy prosty dostęp do wszelakiej rozrywki i rozwiązań bardziej praktycznych i pożytecznych.

Najpopularniejsze na rynku są tablety oparte na systemie Android i te najsłynniejsze z systemem operacyjnym IOS, czyli wszystkim znane iPady.

Użytkownicy obu tych platform mogą pobierać z witryn internetowych takich jak GooglePlay oraz AppStore różnego rodzaju aplikacje, aby za ich pomocą sterować nowoczesnymi urządzeniami domowymi, np.: telewizorami, amplitunerami itp.

Wszystko staje się łatwe, dzięki wszechobecnemu wifi i nagle jakby „bezprzewodowe”.

Z czasem pierwszy zachwyt ustępuje zachowaniom bardziej pragmatycznym i chęci stworzenia rozwiązania idealnego. Okazuje się, że jednoczesne zarządzanie dużą liczbą sprzętów elektronicznych, które posiadamy w naszych mieszkaniach może być trudne. Nie chodzi oczywiście tylko o urządzenia audio i video, ale także o oświetlenie i klimatyzację. Przełączanie się pomiędzy darmowymi aplikacjami dedykowanymi do sterowania poszczególnymi urządzeniami jest w praktyce po prostu niewygodne.

Z pomocą przychodzą nam specjalizowane narzędzia i aplikacje dostępne w naszej firmie.

Dzięki nim przygotowujemy indywidualny interfejs do sterowania domowym systemem audio-video i automatykę obiektu. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie z poziomu jednej aplikacji następującymi urządzeniami:

– kinem domowym i systemem nagłośnienia multiroom

– oświetleniem, roletami

– ogrzewaniem, klimatyzacją, rekuperacją

– systemem alarmowym i kamer

Nasi specjaliści sprzęgną w jeden system wszystkie te podsystemy niezależnie czy zarządzane będą przez system KNX, Lutron, LCN czy Fibaro.

Omawiane tablety stają się w ten sposób najtańszymi wielofunkcyjnymi panelami sterującymi. Wystarczy w estetyczny sposób zainstalować je na ścianie…

Zapraszamy także do obejrzenia materiału przedstawiającego sterowanie różnymi urządzeniami przy pomocy iPada:

Dodaj komentarz

Panele sterujące i sterowanie iPad