Glamour

Architektura miała być najważniejsza, ale udało nam się zainstalować kilka urządzeń audio-video, aby mieszkało się przyjemniej.

Cały system został ukryty, a sterowanie odbywa się z użyciem przyjaznego interface’u napisanego na telefon i tablet. Jednym kliknięciem uruchamiamy projekcję w kinie domowym w salonie. Projektor wysuwa się z sufitu przy pomocy elektrycznej windy, jednocześnie wysuwa się ekran projekcyjny. Pozostaje wsunąć płytę Bluray do odtwarzacza lub wybrać kolejny odcinek serialu z Netflix’a. Po seansie możemy przełączyć się na dowolny program telewizyjny.

Dziecinnie proste jest również włączenie muzyki w strefach multiroom, sypialni, sypialni gościnnej lub łazience. Goście docenią pobyt w wc gdzie muzyka włącza się automatycznie po wejściu do pomieszczenia…

…przypadkowo schowaliśmy TV do szafy w sypialni….

manager projektu:        Maciek Prokopczak  602 290 721

współpraca:                    arch. Ola Twardowska

instalacja:                       team Velvethertz

 

Domowa sala kinowa w formacie Dolby Atmos episode 2

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Episode 2.

Po zakończeniu prac przygotowawczych, budowlanych, konstrukcyjnych i przeprowadzeniu okablowania przyszedł wreszcie czas na montaż paneli akustycznych.

Koncepcja aranżacji pomieszczenia zakładała wykończenie ścian bocznych pomieszczenia gotowymi „wytłoczkami”. Wybrane zostały kwadratowe panele szwedzkiej marki Offect. Wykonane zostały z materiału wyglądającego jak kompozyt filcu, włókna szklanego i drobin tkanin. Taka mieszanka poddana jest sprasowaniu by uzyskać strukturę przestrzenną, w tym wypadku pionowy efekt 3D. Panele zamontowaliśmy do wygłuszonych wcześniej ścian z użyciem taśmy Velcro. Plastyczność ściany robi dodatkowe wrażenie po rozświetleniu taśmami LED.

Ściany przednia, tylnia, wykończenie drzwi wejściowych oraz sufit pokryte zostały kompozytowymi panelami akustycznymi naszej konstrukcji pokrytymi tkaniną dekoracyjną. Ta sama, transparentna akustycznie tkanina posłużyła również do naciągnięcia na panele maskujące głośniki sufitowe Dolby Atmos oraz głośniki tylne surround.

Do kina zaprojektowane zostały i wykonane przez nas specjalne meble. 2 spore kolumny z tyłu pomieszczenia kryją głośniki surround, a dodatkowo pod spodem w jednej znalazła się rozdzielnia elektryczna, a w niej urządzenia sterowania światłem i klimatyzacją. Druga ma w dolnej części szafkę z półkami na BD, konsolę oraz podświetlaną szufladę na płyty. Opisywane meble pokryte są tym samym materiałem. W ten sposób uzyskany został efekt gładkiego i jednorodnego wykończenia większości powierzchni.

Dodatkowo w tylnych ścianach zainstalowaliśmy uchylne porty podłączeniowe. W jednym znajdują się gniazda zasilania by można było naładować telefon lub tablet, który służy za sterownik kina. W drugim porcie w zestawie osprzętu jest gniazdo USB i wejście HDMI. Wejścia umożliwiają wygodne podłączenie urządzeń zewnętrzych i sprawną projekcję filmów lub zdjęć przyniesionych do kina.

Po skończeniu prac tapicerskich na podłodze została rozciągnięta gruba, czarna wykładzina, a właściwie chcąc być precyzyjnym dywan, utkany z naturalnej i wybarwionej na czarno wełny owczej.

 

[rev_slider alias=”episode-2″]

 

 

[/vc_column_text][vc_button title=”poznaj poczatek projektu – episode 1″ size=”btn-large” icon_name=”fa-long-arrow-left” link=”url:https%3A%2F%2Fvelvethertz.pl%2Fdomowa-sala-kinowa-w-formacie-dolby-atmos-episode-1%2F|||”][vc_button title=”czytaj dalej – episode 3″ size=”btn-large” icon_name=”fa-long-arrow-right” link=”url:https%3A%2F%2Fvelvethertz.pl%2Fdomowa-sala-kinowa-w-formacie-dolby-atmos-episode-3%2F|||”][/vc_column][/vc_row]

Wesołych Świąt !

W świątecznej atmosferze pragniemy życzyć naszym Klientom, Sympatykom, Dostawcom, Współpracownikom wszystkiego najlepszego, zdrowia, pogody ducha oraz samych sukcesów w Nowym 2019 Roku.

Tymczasem informujemy o naszym planie pracy na przełomie 2018/19.
24-26 grudzień 2018 przerwa świąteczna
27 grudnia (czwartek) otwarte 10-18
28 grudnia (piątek) otwarte 10-18
29 grudnia (sobota) remanent
31 grudnia (poniedziałek) zamknięte
2 stycznia (środa) rozpoczynamy pracę w Nowym Roku

do zobaczenia !