Sterowanie iPad

Sterowanie automatyką domową w tym również systemami AV z użyciem tabletów i telefonów stało się ostatnio bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z dostępności samych smartfonów jak również starań producentów by każde urządzenie domowe posiadało podłączenie do sieci i dostepną darmowa aplikację do sterowania.

Nasi technicy wybiegają nieco dalej. Z pomocą specjalnych procesorów sterujących i pisanych do nich indywidualnych programów możemy zaproponować Klientom zbiorczy system sterowania domową rozrywką i automatyką. Zaleta ? W przeciwieństwie do darmowych aplikacji, nasz interface steruje wszystkimi urządzeniami jednocześnie bez konieczności żmudnego przełącząnia się pomiędzy aplikacjami. Tak więc na jednym ekranie mamy przyciski sterujące dekoderem SAT, głośnością amplitunera, włączaniem światła i regulacją temperatury. Dodatkowo definiujemy ważne przyciski wykonujące funkcje złożone, tzw. makra. Po jednym naciśnięciu „Oglądaj projektor” nastąpi ciąg niezbędnych operacji, zostanie włączony projektor, amplituner, dekoder, rozwinie się elektryczny ekran, zostaną zasłonięte rolety (o ile to jet konieczne) i przygaszone światło. Takich komend z pewnością będzie więcej, „uruchom TV”, „wyłącz system”, „idę spać” to tylko niektóre najczęściej używane….

Tablet może być w wersji mobilnej, towarzyszyć nam na sofie, leżeć na blacie w kuchni. Można również zainstalować go w dedykowanym uchwycie lub ramce na ścianie. Stanie się wtedy wygodnym, ściennym panelem sterowania bez obawy, że gdzieś się zawieruszy.