Nowoczesny multiroom

W tej realizacji wprowadziliśmy w praktykę rozwiązanie, które przenosi klasyczny analogowy multiroom w nowoczesność. System opiera się na standardowej topologii, wzmacniacze strefowe zlokalizowane są w pomieszczeniu technicznym. Stamtąd prowadziliśmy kable głośnikowe do poszczególnych pomieszczeń/stref. W pomieszczeniach zastosowano głośniki, które miały odtwarzać muzykę z dobra jakością nie zakłócając przy tym architektury wnętrza. W kuchni/jadalni oraz łazience postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania, a więc głośniki sufitowe, tym razem w nowoczesnej odsłonie, a więc z efektownymi, cienkoramkowymi maskownicami. Na tarasie, białe elewacyjne Bose. Za to w sypialni, gdzie estetyka miała wyjątkowe znaczenie użyliśmy „niewidzialnych” głośników podtynkowych. Efekt jest niesamowity! W pomieszczeniu muzyka reprodukowana jest w niezwykle plastyczny sposób nie pozostawiając jakichkolwiek estetycznych dysonansów.

IMG_0454

Nowoczesne podejście do zagadnienie pojawia się w zakresie sterowania i źródeł dźwięku. Od razu dodajmy, takie rozwiązanie jest możliwe do zaadoptowania w istniejących i działających od wielu lat analogowych systemach multiroom. Sterowanie odbywa się przy pomocy w pełni programowalnych klawiatur i dodatkowo aplikacja na iPad’a. Customowe klawiatury maja tę zaletę, że wygląd plansz, wielkość klawiszy, funkcje, napisy, a nawet język interfac’u jest zależny od naszych programistów w odpowiedzi na wymagania Klienta. Co ważne, taka klawiatura może również sterować oświetleniem, roletami, wskazywać czas, temperaturę. W sypialni zaprogramowaliśmy również funkcje budzika. O określonej godzinie budzi nas nasza ulubiona muzyka, której głośność stopniowo się podnosi.

A teraz clue zagadnienia, a więc źródła muzyki. Już od pewnego czasu z pełną swobodą możemy zaoferować do systemów multiroom źródła radia internetowego oraz serwisów muzycznych tj. Spotify, Deezer i Tidal. Uzupełnieniem jest oryginalny moduł od Apple Airport express, który umożliwia bezpośrednie streamowanie muzyki z iPhonów do systemu multiroom.

Użyte technologie: „niewidzialne głośniki”

Współczesne źródła audio, serwisy muzyczne, radio internetowe, Airplay

Sterowanie programowalnymi klawiaturami

Sterowanie z iPad

Projekt: Architektura Wnętrz

https://kraszewska.com.pl/pl/

Architekt prowadzący: Katarzyna Kraszewska

Manager projektu: Maciek Prokopczak

Telefon: 602 290 721

e-mail: mack@velvethertz.pl

IMG_0031

Dodaj komentarz