Domowa sala kinowa w formacie Dolby Atmos episode 3

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Domowa sala kinowa w formacie Dolby Atmos episode 3

W kolejnych tygodniach nadszedł czas na montaż sprzętu i uruchomienie systemu. Transport głośników, elektroniki, projektora zajął nam cały dzień. Powoli przetworniki były rozpakowywane i montowane we właściwych otworach zabudowy. Po próbnym podłączeniu procesora i wzmacniaczy, uruchomiliśmy dźwięk, aby dokonać wstępnych ustawień i kalibracji, a także upewnić się, że żaden element zabudowy nie wpada w rezonans nawet przy wysokich poziomach głośności.

Kolejno zamontowaliśmy ekran ramowy i sporej wielkości projektor, który wymagał zastosowania, a więc zaprojektowania i wykonania specjalnej stalowej płyty montażowej. Dzięki temu rozwiązaniu projektor ani drgnie.  Po instalacji przyszedł czas na ustawienia i kalibracje obrazu. Po testach i upewnieniu się, że wszystkie komponenty działają prawidłowo i spełniają nasze założenia nastąpił ich finalny montaż, upinanie kabli, montowanie do paneli konstrukcyjnych, chowanie w dedykowanych miejscach. Następnie pomieszczenie zostało posprzątane i wreszcie można było wnieść elektrycznie regulowane sofy.

Ostatnim etapem prac pozostało zaprogramowanie systemu sterowania i stworzenie wygodnego interface’u użytkownika, by każdy mógł w łatwy, intuicyjny sposób korzystać z kina. Sterowanie odbywa się przy pomocy iPad’a. Po wejściu do pomieszczenia kontrolujemy temperaturę, światło, a po naciśnięciu jednego przycisku rozpoczyna się uruchamianie projekcji.

Użytkownicy maja do dyspozycji :

– dekoder satelitarny 4K

– Bluray 4K z funkcją YouTube i Netflix

– Kodi player 4K, odtwarzający zdjęcia, filmy z domowego archiwum

– Dune player 4K z bazą ulubionych koncertów na wbudowanym dysku

– konsolę Playstation

– wejście HDMI do podłączenia dowolnego urządzenia wizyjnego

– wejście USB do odtwarzania materiału audio-video z dysku przenośnego

[rev_slider alias=”episode-3″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”wróć do episode 2″ shape=”square” color=”violet” size=”lg” i_icon_fontawesome=”fa fa-long-arrow-left” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fvelvethertz.pl%2Fdomowa-sala-kinowa-w-formacie-dolby-atmos-episode-2%2F|||”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz