Kino domowe Bang&Olufsen

Prezentujemy jedną z ostatnich realizacji, w której z sukcesem zbudowaliśmy atrakcyjny zestaw kina domowego do salonu, wykorzystując komplet urządzeń renomowanego duńskiego producenta Bang&Olufsen.

Główny element zestawu stanowi telewizor, w tym przypadku 55 cali LED UHD. Służy on nie tylko do wyświetlania obrazów, ale także do zarządzania dźwiękiem i sterowaniem. Wbudowane dekodery dolby digital umożliwiają podłączenie i zarządzanie 11 głośnikami, w tym dwoma subwooferami. Umożliwia to realizację bardzo rozbudowanego systemu nagłośnienia. Co ważne, wszystkie głośniki włączają się automatycznie wraz z włączeniem telewizora. Elektrycznie wysuwany głośnik TV staje się kanałem centralnym zestawu kinowego.

Telewizor zawieszony został na ścianie, na unikalnym, elektrycznym uchwycie, który w łatwy sposób, wyłącznie przy użyciu pilota pozwala odchylić urządzenie w stronę jadalni, by w razie potrzeby zapewnić odpowiedni kąt oglądania. Co ważne, uchwyt jest wyjątkowo cichy i po złożeniu dystansuje telewizor od ściany jedynie na niecałe 2 cm!

Zobacz jak pracuje uchwyt elektryczny Bang&Olufsen:

Za dźwięk odpowiadają aktywne Beolab 18 i subwoofer Beolab 19. Jest to dobrze „skrojony” zestaw do niewielkich rozmiarów salonu, a jednocześnie zapewnia dużą estetykę i nie zabiera zbyt wiele miejsca.

Sporo uwagi poświęciliśmy dopracowaniu sterowania. Wykorzystaliśmy funkcjonalność systemu B&O, by zapewnić bezproblemowe sterowanie dekoderem NC+, odtwarzaczem BluRay i Apple TV z użyciem oryginalnego pilota od TV. Użytkownik nie musi zastanawiać się co zrobić, by włączyć dane źródło. Wystarczy wybrać na ekraniku pilota, np. NC+ i wówczas TV włącza się, przełącza na odpowiednie wejście HDMI, uruchamia dekoder, a następnie rozpoczyna sterowanie dekoderem. Wszystkie komponenty mogły zostać schowane w szafce RTV.

Dodatkowo, kino domowe B&O sterowane jest z nadrzędnego systemu sterowania mieszkaniem. Przycisk przy wejściu umożliwia wyłączenie światła, zamkniecie rolet i jednoczesne wyłączenie kina domowego.

Użyte technologie:
– elektryczny wieszak ścienny do TV
– sterowanie ukrytych komponentów AV
– sterowanie z iPada i integracja z domowym systemem sterowania KNX

Projekt: Architektura Wnętrz

https://kraszewska.com.pl/pl/

Architekt prowadzący: Katarzyna Kraszewska

Współpraca KNX: Tomasz Janecki T-PRO

Manager projektu: Maciek Prokopczak

Telefon: 602 290 721

e-mail: mack@velvethertz.pl

IMG_0496 IMG_0509

Dodaj komentarz