Sala konferencyjna XXI wieku

Nagłośnienie sal konferencyjnych – systemy sterowania

Sala konferencyjna XXI wieku

Zrealizowany z sukcesem projekt sali konferencyjnej napawa nas dumą i satysfakcją. Początkowo zamówienie ze strony wiodącego dystrybutora rozwiązań hydrauliki siłowej sprawiało wrażenie bardzo typowego. Z czasem okazało się, że wymagania stawiane są dużo wyżej.

[ess_grid alias=”sala konferencyjna”][/ess_grid]

Nowoczesna infrastruktura techniczna sprawia, że możemy wszystko „jednym naciśnięciem guzika”

Nowa siedziba Firmy miała być i faktycznie stała się najlepszą wizytówką Inwestora. Wymagania jakościowe stawiane na poszczególnych etapach realizacji projektu nauczyły nas bardzo wiele. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że sprostaliśmy wyzwaniu, a także, że nasze propozycje, rozwiązania zostały przyjęte, zaakceptowane i w końcu zrealizowane.

W obiekcie zainstalowaliśmy nagłośnienie wielostrefowe, dzięki czemu zarówno w gabinetach Dyrekcji jak i w kuchni/jadalni oraz Sali konferencyjnej przeznaczonej dla pracowników można słuchać relaksującej muzyki. Wszystko łatwo sterowane przyciskami ściennymi umieszczonymi we wspólnych ramkach z włącznikami światła.

Centralnym elementem systemu jest sala konferencyjna, w której możliwe jest przeprowadzanie prezentacji, szkoleń z użyciem monitora LCD lub też obrazu wyświetlanego przez projektor na wysuwanym elektrycznie ekranie. Trudnym technicznie wyzwaniem był montaż windy wysuwającej projektor z sufitu oraz wykończenie szczeliny z której wyjeżdża materiał ekranu projekcyjnego. Wszystko to z powodu materiału zastosowanego do wykończenia sufitu. Cienkie drewniane lamele są bardzo atrakcyjne wizualnie, ale wymagają niezwykłej precyzji w obróbce.

System AV jest naszą dumą. Jest w pełni centralnie sterowany przez panel dotykowy LCD. Interface użytkownika jest bardzo prosty, system steruje zaś wszystkimi urządzeniami. Możliwe jest uruchomienie konferencji, włączenie projektora, wysunięcie ekranu, opuszczenie rolet i wysterowanie światła.

Sterowanie realizowane jest również z i-pad’a oraz przycisków ściennych.

Unikalnym rozwiązaniem jest użyty system Barco ClickShare, który umożliwia bezprzewodową transmisję obrazu do telewizora i projektora z komputerów i tabletów oraz telefonów.

Wykorzystane technologie:

  • centralne sterowanie RTI, panel dotykowy 7 cali, sterowanie z Ipad, sterowanie z aplikacji PC
  • zarządzanie światłem Lutron Grafik QS DALI
  • bezprzewodowa transmisja audio-video z komputerów i tabletów Barco Click Share

Więcej Informacji o produktach:

Barco – clickshare
Clickshare – YouTube video
Lutron – Grafik Eye QS


Manager projektu: Maciek Prokopczak
+48 602 290 721
mack@velvethertz.pl

Dodaj komentarz