Piloty programowalne w ofercie Velvethertz

Nowoczesne systemu audio video składają się z wielu różnych komponentów. Każdy z nich posiada własnego pilota. W konsekwencji użytkownik, aby włączyć ulubiony program telewizyjny lub film musi sięgnąć po kilka pilotów i nacisnąć na nich kilka przycisków. To nawet dla wtajemniczonych stanowi duży problem.

      pilot1

Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie pilota programowalnego wraz z dedykowanym procesorem. Urządzenie takie wykonuje wszystkie funkcje oryginalnych pilotów. Dodatkowo programowane są komendy globalne tzw. makra :

– oglądaj telewizję

– oglądaj projektor

– słuchaj muzyki

Komendy globalne, uruchamiane naciśnięciem jednego guzika składają się z wielu podkomend, które wykonywane są automatycznie i powodują np. uruchomienie projektora, opuszczenie ekranu, wyłączenie tv, włączenie amplitunera i dekodera telewizyjnego po naciśnięciu klawisza „oglądaj projektor”.

Piloty są programowane indywidualnie, mogą mieć mniejsze lub większe przyciski na ekranie dotykowym, opisy po polsku lub np. angielsku, zależy to wyłącznie od potrzeb zamawiającego oraz zaawansowania systemu AV.

Z pilotami najczęściej współpracują procesory, które ukryte w szafce RTV odbierają komendy wysłane z pilota i zamieniają je na odpowiednie rozkazy sterujące urządzeniami. Dzięki temu sprzęt może być zamknięty w szafce lub nawet w innym pomieszczeniu, a jednak nie ogranicza to naszej możliwości sterowania.

Procesory mogą być również sterowane ze specjalnych aplikacji napisanych na Ipad’a lub Iphone’a. Jeśli lubimy wieczorem posiedzieć przy ulubionej muzyce i przeglądać internet na tablecie, wygodnie mieć możliwość sterowania systemem audio.

W naszej ofercie znajduje się cała gama produktów realizujących potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Wśród wielu z nich przedstawiamy dzisiaj RTI i Procontrol.

RTI T2X – pilot uniwersalny z dotykowym wyświetlaczem kolorowym 2.8 cala, umożliwiający wyświetlanie w zakresie komunikacji dwukierunkowej również informacji o stanie urządzeń jak np. poziom głośności, nazwę słuchanej stacji radiowej lub tytuł płyty lub okładkę.

pilot2

pilot3

pilot4

pilot6

RTI XP3z pilotem współpracuje procesor sterujący posiadający porty podczerwieni, sterowanie RS 232 oraz IP.

pilot7

RTI aplikacja na iPad lub na Android

Oprócz sterowania z poziomu pilota uniwersalnego wygodną opcją jest sterowanie z poziomu aplikacji na iPada. Wygląd plansz sterujących jest w pełni programowalny.

pilot8

Procontrol r pilot uniwersalny z wyświetlaczem z matryca dotykową 2,4 cala umożliwia łatwe sterowanie wieloma urządzeniami. Programowanie jest indywidualne, ikony i napisy ich wielkość i kolor zależą od naszej fantazji.

pilot9

Procesor procontrol r – kompatybilny odbiornik do schowania w szafce RTV i sterowania ukrytymi urządzeniami takimi jak amplituner, dekoder etc. Sterowanie wyłącznie kodami podczerwieni bez potwierdzenia statusu urządzeń (komunikacja jednostronna).

pilot10

pilot11

 

 

 

Dodaj komentarz