elektryczne mechanizmy audio-video

Dla Fanów motoryzacji

Jeżeli interesujesz się motoryzacją to mamy również coś dla Ciebie…

Projektując architekturę wnętrze  chcemy uzyskać jak najlepszy efekt, dlatego idealnym rozwiązaniem na ukrycie urządzeń AV są różnego rodzaju urządzenia automatyki takie jak: windy do telewizorów, projektorów, elektrycznie zwijane ekrany itp. Naszym celem przy tego rodzaju realizacjach jest uzyskanie jak najlepszego efektu końcowego poprzez bardzo dokładny projekt oraz perfekcyjny montaż.

W swojej wieloletniej pracy mamy zebrany spory bagaż doświadczeń i co najważniejsze wiemy jak to dobrze zrobić. Większość naszych „zmotoryzowanych” instalacji jest podłączona do różnego rodzaju systemów sterowania, w zależności od potrzeb i wymagań klientów indywidualnych oraz komercyjnych mogą to być piloty, iPady, klawiatury naścienne.

Najczęściej spotykamy windy do projektorów. Umożliwiają dyskretne schowanie urządzenia w suficie G-K i jego wysuwanie wyłącznie na czas projekcji. Rozwiązanie to docenią szczególnie Klienci instalujący projektor w salonie domu.

 

zmotoryzowane-1

Projektor można również zabudować w tylnej ścianie pomieszczenia. W tym przypadku sprawdzi się winda otwierana ze ściany.

zmotoryzowane-2

Równie ciekawym rozwiązaniem jest wysuwanie projektora spod powierzchni blatu. W warunkach domowych może to być blat komody lub zabudowanego regału, w którego wnętrzu jest wystarczająco dużo miejsca by ukryć urządzenie.

zmotoryzowane-3

Kolejną grupę produktów specjalizowanych stanowią wszelkiego rodzaju windy do telewizorów. Służą wysuwaniu, przesuwaniu, ukrywaniu oraz zasłanianiu telewizorów.
Najbardziej popularne to windy dzięki którym możliwe jest ukrycie telewizora w specjalnie zaprojektowanej i zbudowanej komodzie.

zmotoryzowane-4

Mebel może zostać zaprojektowany przez Architekta i odpowiadać indywidualnym gustom oraz wystrojowi wnętrza.

zmotoryzowane-5

Czasami nie ma mebla i nie ma możliwości postawienia telewizora. Stosujemy wtedy różnego rodzaju mechanizmy wysuwania, otwierania telewizora np. z zabudowy sufitowej lub spod łóżka. Popularne stało się również maskowanie telewizora wiszącego na płasko na ścianie przy pomocy obrazu, grafiki lub innego elementu, który następnie ulega przesunięciu.

zmotoryzowane-6

zmotoryzowane-7

Istnieje również możliwość zaprojektowania i wykonania zupełnie indywidualnych mechanizmów. Możemy pochwalić się prezentowanymi na naszej stronie elektrycznymi mechanizmami wysuwu głośników z sufitu.

zmotoryzowane-8

Oraz zupełnie nietuzinkowy mechanizm służący przesuwaniu telewizora poziomo na ścianie w celu lepszego ustawienia względem bieżni i rowerka treningowego.

zmotoryzowane-9

zmotoryzowane-10

Poniżej kilka krótkich materiałów wideo prezentujących część naszych customowych instalacji z wykorzystaniem różnego rodzaju mechanizmów elektrycznych.
Przygotował :
Grzegorz Kluba
Tel. 668 665 894
grzegorz@velvethertz.pl