Programowanie pilotów

programowanie pilotów

Ilość sprzętów elektronicznych jakie posiadamy w naszych domach wymaga korzystania z wielu pilotów. Otóż nie zawsze tak musi być. Aby usprawnić zarządzanie takim różnorodnym sprzętem, wystarczy zastosować pilot uniwersalny. Jednak aby w pełni wykorzystać jego zalety należy odpowiednio go zaprogramować.

Czym jest pilot uniwersalny?

Jest to pilot, który samodzielnie będzie mógł wydawać polecenia wszystkim sprzętom elektronicznym w Twoim domu. Dzięki temu oszczędzasz sobie stresu oraz ułatwiasz obsługę nowoczesnych urządzeń AV. Jeśli w Twoim domu zainstalowano również spójny system sterowania oświetleniem, roletami, klimatyzacją typu KNX, LCN, Lutron, Fibaro, czy w praktyce dowolny inny, tym samym pilotem włączysz telewizor i dostosujesz oświetlenie do aktualnego nastroju.

Najważniejsza jest możliwość ustawienia komend globalnych, czyli tzw. makr. Pozwalają one na automatyczne wykonywanie zestawu czynności jedna po drugiej według przygotowanego schematu. Na przykład po naciśnięciu jednego przycisku następuje automatyczne włączenie telewizora, uruchomienie dekodera i włączenie amplitunera na odpowiednim wejściu.

Programowanie pilota

Pilot może być zaprogramowany według Twoich indywidualnych potrzeb. To od Ciebie zależy wielkość przycisków, czy język napisów. Dowiedz się więcej o dostępnych w naszej ofercie pilotach uniwersalnych.

Piloty uniwersalne nie są jedynym rozwiązaniem. Podobne funkcje mają panele sterujące oraz specjalne aplikacje dostępne na iPada. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Czy można zaprogramować pilot uniwersalny samodzielnie?

Oczywiście, że tak. Do pilotów określonych marek dołączone są tabele kodów pozwalające na zaprogramowanie konkretnym komend. Jednak kupując pilot, który posiada umiejętność „uczenia się” nowych komend warto poprosić o pomoc specjalistów. Dzięki naszemu doświadczeniu pomożemy wybrać Ci odpowiedni pilot, oraz zaprogramujemy tak, aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości, a Ty będziesz mógł cieszyć się z łatwiejszego korzystania z telewizora czy projektora.