Sterowanie oświetleniem

sterowanie oświetleniem

Czy narzekałeś kiedyś na kłopotliwość pilnowania czy światło w pokoju zostało zgaszone? Szczególnie w większych domach jest to prawdziwe utrapienie. Drugi aspekt to ilość obwodów oświetleniowych. Nowoczesne projekty bazują na oświetleniu jako bardzo ważnym elemencie architektury niezbędnym do budowania odpowiedniej estetyki i klimatu pomieszczenia. Wiele obwodów, różne rodzaje źródeł światła, sterowanie jasnością i kolorem RGB to wyzwania dla elektryka i trudna do zaakceptowania dla użytkownika ilość włączników i ściemniaczy.

W takim wypadku bardzo dobrym pomysłem jest zamontowanie systemu sterowania oświetleniem.

Na czym polega sterowanie oświetleniem?

Jest to system centralnego sterowania całym oświetleniem w naszym domu. Elementy wykonawcze, ściemniacze, sterowniki i załączniki znajdują się w rozdzielni. Na ścianach pomieszczeń montowane są estetyczne „klawiaturki” które za naciśnięciem jednego przycisku uaktywniają żądaną scenę świetlną. Na przyciskach programowane są również komendy globalne typu wyłącz oświetlenie całego domu, włącz oświetlenie ogrodu, podjazdu etc.

System taki można również rozbudować o sterowanie roletami, ogrzewaniem i klimatyzacją dzięki czemu na jednej klawiaturze mamy przyciski do sterowania różnymi urządzeniami. Na wyświetlaczu możemy odczytać panująca temperaturę lub inne żądane parametry. Klawisze mogą również obsłużyć system AV by po wejściu do pomieszczenia zagrała nasza ulubiona muzyka.

Zastosowanie dodatkowych czujników może skutkować automatycznym dostosowaniem natężenia włączonego oświetlenia zależnie od pory dnia i panujących warunków pogodowych.

Czujniki ruchu natomiast pozwalają załączyć światło wszędzie tam, gdzie przebywamy okazjonalnie lub nie ma miejsca na przycisk lub zdarza nam się wchodzić z zajętymi rękami. Sprawdza się w garderobach, spiżarniach lub nawet w garażu.

Jeśli nie wiesz jaki rodzaj sterowania oświetleniem wykorzystać w swoim domu, skontaktuj się z nami. Wykorzystamy nasze doświadczenie oraz wiedzę, tak aby komfort towarzyszył Ci w każdej chwili spędzonej w domu.